Bugun...


CHP SULTANDAĞI'NDA ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPTI
CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı Sultandağı’nda “Mart’ın Sonu Bahar” sloganıyla geniş katılımlı aday tanıtım toplantısı düzenledi.

CHP SULTANDAĞI'NDA ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPTI
+ -

BEŞTEYİZ, GÜÇLÜYÜZ DİYE ÇALIŞACAĞIZ
CHP Sultandağı Belediye Başkanı ve Adayı Osman Acar, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçiminin kendisi için çok önemli olduğunu belirtti. Sağında ve solunda muhafız gibi duran Dereçine Belediye Başkan Adayı Ömer Yıldız ile Yeşilçiftlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Sakal’la birlikte seçimi kazanmanın büyük önem taşıdığını vurgulayan Acar şunları söyledi:
“Biz bu hedefi iki yıl önce koyup bugüne geldik. İlçe Başkanımız ve örgütümüzün çok güzel çalışmasıyla tereyağından kıl çeker gibi adaylarımızı belirledik. Huzur ve güven içerisinde aday toplantımıza katıldık. Artık ‘Beşteyiz güçlüyüz’ diyerek çalışacağız. 2009 yılında CHP bayrağını Sultandağı’na diktiniz. O günden bugüne yaptığımız çalışmaları sağımıza solumuza inşallah CHP’nin bayrağını dikerek özgür, Atatürkçü bir bölge oluşturmak için üç arkadaşımızla beraber elimizden gelen mücadeleyi göstereceğimizden emin olun. 2009 yılından beri Sultandağı’nda hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet ettik. Bir Allah’ın kulu diyemez ki Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar bana hizmet etmedi, beni ayırdı diyemez. Hiç kimseye bugüne dek ayrımcılık yapılmadan hizmet edildi. Bundan sonra da Sultandağı, Dereçine ve Yeşilçiftlikte aynı şekilde hizmet verilecek.
ALTIN GİBİ 
ADAYLARIMIZ VAR
“Hepimizin görevleri var. Başarı sadece aday olacak arkadaşların çalışmasıyla olmaz. Tümümüz çalışırsak bu başarı kaçınılmaz” diyen Yılmaz, “Biz ilçe örgütümüz ve Sultandağlılar olarak söz verdik güneşi yeniden doğuracağız. İlçe de Osman Acar’la, Dereçine de Ömer Yıldız’la, Yeşilçiftlik de Mehmet Ali Sakal’ın seçimi kazanması ile üç Belediye Başkanlığını alarak güç birliği yapacağız. İl Genel Meclisi üyeliklerine İsmahan Nergis ile Tansel Özdemir’i kazandıracağız. Hani halk arasında beşi bir yerde dediğimiz altınlarımız var ya, bizde bu defa altın gibi adaylarla yönetime talibiz. Bu yüzden Sultandağı 5-0 diyoruz. Aday arkadaşlarımıza ‘Mart’ın sonu bahar’ sloganımızla başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
EN ÖZEL İLÇE
 SULTANDAĞI
CHP İl Genel Meclisi Sultandağı Adayı İsmahan Nergis aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, üç dönem boyunca aktif politikada yer aldığını belirtti. Afyonkarahisar’ın 18 ilçesinin tamamını dolaştığını belirten Nergis, “Ben ilimizin 18 ilçesinin hepsini dolaştım. Afyonumuzun 18 tane ilçesi, 4 yüze yakında köyü var. Her yeri dolaştım ama şunla gurur duyabiliriz ki hiçbir yerde Sultandağı kadar özel bir ilçe yok. Sultadağı ve Sultandağlılar her yerde benim onur ve gurur kaynağım oldu. Bu bir iltifat değil gerçeğin ta kendisidir. Biz Sultandağlılar çok özel insanlarız. Hepinizi çok seviyorum. Bu yıl İl Genel Meclisine birinci sıradan adayım. Bu meclise her dönem ilçemizden birilerini gönderiyoruz. Diğer ilçelerden de üye seçiliyor. Bu mecliste ne kararlar alınıp buraya giden arkadaşlarımızın görev ve sorumlulukları hakkında çok fazla şey bildiğini zannetmiyorum. Sağlık, tarım, ticaret, sosyal hizmetler ve yardımlar gibi İl Özel İdaresinin karar organı İl Genel Meclisinin çok çeşitli görev ve sorumlulukları vardır. Bizler Cumhuriyet kadınlarıyız. Ne Türklüğümüzden ne de türkülerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bizim tek liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.
41 YILDIR MENFAAT
 GÖZETMEDİM
CHP Sultandağı İl Genel Meclisi 2’inci sıra Adayı Tansel Özdemir, 41 yıldır Sultandağı’nda siyasetle uğraşarak hiçbir menfaat gözetmediğini kaydetti. CHP’nin her kademesinde görev aldığını dile getiren Özdemir, “Partimin her kademesinde görev aldım. İl Genel Meclisi Üyeliğini de en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum. Sloganımız ‘5-0’ “ diye konuştu.
HAZIRIZ BİRLİKTE GELİYORUZ
CHP Dereçine Belediye Başkan Adayı Ömer Yıldız, 19 yaşında çok severek yaptığı öğretmenlik mesleğine başladığını belirtti. 31 yıl boyunca öğretmenlik yaptığını ifade eden Yıldız, “19 yıl boyunca yöneticilikte yaptım. Değişik sivil toplum kuruluşlarında üyelik, yöneticilikte yaptım. Okul Müdürlüğü yaptım. Çok başarılıydım öğrencilerim çok iyi noktalar geldi. Bana dediler ki ‘Ey Ömer sen ne yaparsan yap biz seni takdir etmeyeceğiz’ diyerek beni sizin bağrınıza gönderdiler. Beni bağrınıza basmaya var mısınız? Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün partisinin vatansever evlatları karanlığın ardından güneş olmaya var mısınız? Bizde varız. Hazırız birlikte geliyoruz” diye konuştu. 
”MART’IN SONU BAHAR
CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Sultandağı’nın yaz mevsiminde iç ferahlattığını, kış mevsiminde ise iç ısıttığını kaydetti. Sultandağı’nı CHP’nin kalesi olarak görmekten gurur duyduklarını dile getiren Ercan, “Sultandağı dimdik ayakta. 7 Haziran Genel Seçimlerinden bu tarafa ben ilçemizin hazırlık yaptığına inanıyorum. Biz il yönetimi olarak göreve geldiğimizde halen daha Belediye Başkan Adayını ilan edemeyen ilçelerimiz var. Bu bizi çok üzüyor. Belirli insanların bu davaya, Cumhuriyete, demokrasiye gönül vermiş insanlara haksızlık etmeye hiç hakkı yok. Bu insanlar maalesef makamlar işgal etmeye devam ediyorlar. Sultandağı’na geldiğimizde biz gururlanıyoruz. 31 Mart seçimlerinde inşallah ‘Mart’ın sonu bahar’ diyoruz. Bu bahara hep birlikte yürümek için biz ilde üzerimize düşen çalışmaları tamamladık. Bilindiği üzere Afyon ittifak kapsamındaydı. Biz 6 ilçeden aday çıkarmadık. Bunun içerisinde merkez ilçe de var. İYİ Parti ile ittifak oluşturduk. Dinar, Sandıklı, Bolvadin ilçelerimiz ittifak kapsamındadır. Sultandağı’mıza hiç el sürmedik çünkü biz Sultandağı’mıza çok güveniyoruz. İnşallah 31 Mart’ta Sultandağı’nda 5-0 seçimi alacağız. Müjdesini vermek istiyorum. Emirdağ’da çok güzel bir arkadaşımız aday. İnşallah Emirdağ’ı alacağız. Bayat ve Şuhut’ta iddialıyız. İnşallah her yere CHP’nin bayrağını dikeceğiz.”
31 MART’TA HEP 
BİRLİKTE VARIZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 31 Mart 2019 akşamı Sultandağı, Dereçine, Yeşilçiftlik’te partisinin adaylarının Belediye Başkanı seçilerek kutlama yapmak istediğini söyledi. İl Genel Meclisi adayları İsmahan Nergis ve Tansel Özdemir’i de meclis üyesi olarak göndermek için çabaladıklarını belirten Köksal, “Bu seçimler çok önemli. Biliyoruz ki Türkiye de sadece Belediye Başkanı seçmeyeceğiz. Bu seçimlere esas damgasını vuracak olan ekonomik kriz. Türkiye de gittikçe derinleşen bir ekonomik kriz var. İnşaat sektörüyle başlayıp her kesimi içine alan bir ekonomik kriz sözkonusu. Kötü günleri geride bıraktık diyorlar ama önümüzde daha kötü günler var. Sürekli konkordota ilan eden borç batağında olan şirketler, piyasada ki nakit sıkıntısı, 4 yüz binin üzerinde batma sıkıntısı içerisinde küçük ve orta ölçekli işletmeler var. Büyük bir kesim tasarruf altında yaşamaya çalışırken bir eli yağda bir eli balda yaşayan yandaş bir kesim var. Özellikle şunu söylemek istiyorum; Millete küfür eden müteahhidin vergi borçlarını silip de Sultandağı’nda ki kiraz üreticilerinin borçlarını görmezden gelenlere yazıklar olsun diyorum. Meydanlarda yerlilikten ve millilikten bahsedip güzelim Şeker Fabrikalarını yerli ve yandaş işbirlikçilerine peşkeş çekenlere yazıklar olsun diyorum. Bu ülkede kayıtlı 3,5 milyon gencimiz işsizlikle mücadele ederken kendi çocuklarını Özel Kalem Müdürü yapanlara yazıklar olsun diyorum. Bu düzenin değişmesi için, ekonominin düzelmesi için 31 Mart’ta sandıkta Derman Belediyecilik için hep birlikte varız” dedi.
DEREÇİNE VE 
YEŞİLÇİFTLİK’TE SEÇİM BÜROLARI AÇILDI
CHP’nin Dereçine ve Yeşilçiftlik Belediye Başkan adaylarının seçim büroları düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Sultandağı ilçesine bağlı Dereçine ve Yeşilçiftlik beldelerinde Belediye Başkan adaylarının seçim büroları hafta sonu düzenlenen geniş çaplı törenle açıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, CHP Yenimahalle Belediye Başkanı ve Adayı Fethi Yaşar, CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, Dereçine Belediye Başkan Adayı Ömer Yıldız’ın seçim bürosunun açılış kurdelesini birlikte kesti. Köksal, Yaşar ve Ercan Ömer Yıldız’a Dereçine seçmeninden destek istedi. CHP heyeti Yeşilçiftlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Sakal’ın seçim bürosu açılış töreninde de hazır bulundu. Yenimahalle Belediye Başkanı ve Adayı Fethi Yaşar, Sakal’ı siyasette kendisinin yetiştirdiğini söyleyerek, “Mehmet Ali’yi siyasette ben yetiştirdim. Yenimahalle Belediyesi’nde önemli bir noktaya geldi. Bana Yeşilçiftlik Belediye Başkanı olma kararını açıkladı. Kendisine iyi düşünmesini tavsiye ettim. ‘Memleketime hizmet etmek istiyorum’ dedi. Kararına saygı duydum. 31 Mart yerel seçimleri için adayımızı sizlere emanet ediyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ

 
Bu haber 325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI