Bugun...


SULTANDAĞI’NDA CAMİLERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ
Sultandağı İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü ile Ramazan ayında ibadethanelerin temizliğiyle ilgili görüşme gerçekleştirildi.

SULTANDAĞI’NDA CAMİLERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ
+ -

‘Sultandağın’da tüm ibadethanelerde temizlik devam ediyor.’
 Süslü; 'Merkezde İŞKUR  tarafından istihdam edilen personeller temizlik görevini üstlenmiş durumdalar.Katılımın yoğun olduğu camilerde temizlik günlük olarak daha az katılımı olan camilerde günaşırı olarak yapılıyor.Dış temizlik;bahçe,şadırvan,lavoba,tuvalet erkek personeller, iç temizlik kadın personeller tarafından yapılıyor.Beldeler talep ettikleri takdirde merkezden temizlik personeli gönderiliyor.' ifadelerine yer verdi.
Camilerin imam kadrosunda eksiklik bulunmadığı,tüm camilerde,kuran kurslarında ramazan ayı boyunca sabah saatlerinde kuran okunmaya devam edileceği bilgisi alındı.
Halil İbrahim Süslü;Sıhhatli ve huzurlu ibadet edebilmek için temizliğin önemine, temizliğe islamda çok önem verildiğine,temizlikte islamın tüm medeniyetlerden ileri olduğuna,Allah cc.nin temizliği çok sevdiğine dikkat çekti,yöneltilen sorulara detaylı cevaplar veren Süslü yapılan ziyaretten memnun kaldığını dile getirdi.
‘Hem sevap işleyip,hem para kazanıyoruz’
Çalışanlar ise yaptıkları işten memnun olduklarını,yapılan işin zor olmadığını belirttiler.
Sultandağı İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan imsakiyeyi ve 2019 Ramazan ayı basın bildirisini,çocukları,gençleri namaza ve oruca teşvik etmek,alıştırmak için Halil İbrahim Süslü tarafından hazırlanan çizelgeyi yayınlama imkanı verdiği için H.İbrahim Süslü’ye teşekkür ederiz. 
HABER / NİHAL 
ZEYBEK
Bu haber 286 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI