Bugun...


YÜKÜMLÜLERDEN “TEMİZ VE GÜZEL OKULLAR” ETKİNLİĞİ
Afyonkarahisar Bolvadin Cumhuriyet Başsavcılığı, Bolvadin Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği "Temiz ve Güzel Okullar” etkinliği gerçekleştirildi.

YÜKÜMLÜLERDEN “TEMİZ VE GÜZEL OKULLAR” ETKİNLİĞİ
+ -

"Temiz ve Güzel Okullar” etkinliği, Bolvadin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sever, Bolvadin Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Çağrı Kılıç, ilçe Milli Eğitim Müdürü Derviş Özçal, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Badak, Okul Müdürü Muzaffer Bayar, öğretmenler, denetimli serbestlik personeli ve denetimli serbestlik altında kamuya yararlı bir işte çalışma tedbiri altında bulanan 8 yükümlünün katılımı ile Yakup Şevki Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı. 
Tüm Türkiye'de 2018-2019 öğretim yarıyılı tatili boyunca Milli Eğitim müdürlüklerince belirlenen okulların boya, badana, tadilat, temizlik vb hizmetleri kamuya yararlı işte ücretsiz çalışma tedbiri altındaki bulunan denetimli serbestlik yükümlüleri tarafından yerine getirileceği bildirildi. 
Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Bolvadin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sever; "Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün denetimli serbestlik altında bulunan yükümlülerin rehabilitasyonuna ve topluma yeniden uyum sağlamasına, bunun ile birlikte üretken bireyler olmasına yönelik pek çok çalışması var. Bugün burada yapılan çalışmaların bir şekilde suça karışmış yükümlülerin toplum yararına ücretsiz çalışarak topluma vermiş oldukları mağduriyetleri telafi etme imkanı sağlamaktadır. Yapılan bu çalışma yalnız Bolvadin ilçesinde değil, Bolvadin ilçesi adli yargı alanı içinde bulunan Çay, Sultandağı, Emirdağ ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlediği 6 okulda, 22 yükümlünün boya, tadilat, temizlik vb işlerini yarıyıl tatili süresince yerine getirecek” dedi. İHA
Bu haber 152 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI